Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  26,9 °C
Mimoriadne správy

Pentagon nakúpi pre Ukrajinu stíhačky pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a NASAMS v hodnote 2,2 miliardy dolárov

 Webnoviny   4. júl 2024  67  
Pentagon nakúpi pre Ukrajinu stíhačky pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a NASAMS v hodnote 2,2 miliardy dolárov

4.7.2024 (SITA.sk) - Americké ministerstvo obrany oznámilo nákup významného balíka stíhačiek protivzdušnej obrany pre Ukrajinu za približne 2,2 miliardy dolárov v rámci Iniciatívy pre bezpečnostnú pomoc Ukrajine (USAI). Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na Pentagon.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Tieto prostriedky budú použité na nákup stíhačiek pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a NASAMS pre Ukrajinu,“ uvádza sa v správe amerického rezortu obrany, ktorý pripomenul, že Bidenova administratíva plánuje urýchliť dodávky týchto zbraní zmenou poradia budúcich dodávok na Ukrajinu.

„V dôsledku toho Ukrajina dostane stíhačky, ktoré naliehavo potrebuje na ochranu svojho obyvateľstva a kritickej infraštruktúry pred leteckými útokmi Ruska,“ uvádza sa v správe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júni 2024 (fotografie)Viac k témam: americká pomoc, Americké ministerstvo obrany, Protiraketový systém Patriot, Protivzdušná obrana NASAMS, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Pentagon nakúpi pre Ukrajinu stíhačky pre systémy protivzdušnej obrany Patriot a NASAMS v hodnote 2,2 miliardy dolárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.