Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

USA nenechajú Ukrajinu prehrať. Austin prisľúbil podporu Kyjevu v boji proti ruskej agresii

 Webnoviny  19. marec 2024  103  
USA nenechajú Ukrajinu prehrať. Austin prisľúbil podporu Kyjevu v boji proti ruskej agresii

19.3.2024 (SITA.sk) - Americký minister obrany Lloyd Austin v utorok prisľúbil, že USA budú naďalej podporovať vojnové úsilie Ukrajiny proti ruskej agresii.

Spojené štáty nenechajú Ukrajinu prehrať," povedal Austin ministrom obrany európskych aj mimoeurópskych krajín, ktorí sa stretli na leteckej základni Ramstein v Nemecku. „Táto koalícia nenechá Ukrajinu prehrať. A slobodný svet nenechá Ukrajinu prehrať," vyhlásil Austin.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Stretnutie na leteckej základni Ramstein sa koná týždeň po tom, ako sa predstaviteľom amerického rezortu obrany podarilo na financovanie nového balíka vojenskej pomoci pre Ukrajinu nájsť 300 miliónov dolárov, ktoré pochádzajú zo zmluvných úspor. Od decembra ide o prvý balík zbraní poslaných z USA, aj keď podmienky na bojisku na Ukrajine sú čoraz horšie.

Minulý mesiac sa ukrajinské jednotky stiahli z mesta Avdijivka v Doneckej oblasti, kde ruské útoky odrážali štyri mesiace. Ukrajinským vojakom okrem iného ťažkosti spôsoboval nedostatok munície. Americký Kongres je pritom už niekoľko mesiacov v slepej uličke v súvislosti s novým návrhom zákona, ktorý zahŕňa pomoc Ukrajine v sume približne 60 miliárd dolárov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Americký kongres, Americký minister obrany, Vojenská pomoc Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - USA nenechajú Ukrajinu prehrať. Austin prisľúbil podporu Kyjevu v boji proti ruskej agresii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.