Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trumpova popularita klesla na historické minimum, demokrati majú šancu ovládnuť Kongres
- Top foto dňa (8. jún 2026): Zastávky Južné mesto, kauza Očistec, ruský útok v Odese a zemetrasenie
- Indické vrtuľníky evakuovali pri pobreží Ománu 24 námorníkov z horiaceho tankera
- Fínsky súd poslal podnikateľa do väzenia za obchodovanie s thajskými zberačmi bobúľ
- Maďarský protikorupčný úrad žiada vyšetrovanie Orbánovej éry pre miliardové podvody
Rusi tento mesiac vypustili na Ukrajinu už takmer deväťsto riadených bômb a ďalšie stovky dronov
Webnoviny 19. marec 2024 457
19.3.2024 (SITA.sk) - Rusko tento mesiac pri útokoch na Ukrajinu odpálilo 130 rakiet rôznych typov, vypustilo viac ako 320 útočných bezpilotných lietadiel Šáhid a takmer 900 riadených bômb.
Ako referuje spravodajský web The Guardian, v utorok to uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Rusko a Ukrajina zvýšili počet leteckých útokov, keďže okupačné jednotky postupujú na frontovej línii a Kyjiv čelí nedostatku personálu a zbraní.
Ukrajina dúfa, že počnúc aprílom bude mať dostatok munície pre svoje jednotky na odrazenie ruskej agresie v rámci iniciatívy pod vedením Čechov na získanie delostreleckej munície, uviedol v utorok ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Rusi tento mesiac vypustili na Ukrajinu už takmer deväťsto riadených bômb a ďalšie stovky dronov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky
Chýbajúci zub vyriešia pevné mostíky na zuby
Obľúbené jazero v Petržalke čaká veľká novinka, na Draždiaku vyrastie bezplatný vodný park. Naraz pojme až 130 ľudí – FOTO