Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Fínsko je ďalším štátom, ktorý sa pridal k českej iniciatíve, na muníciu pre Ukrajinu dá tridsať miliónov eur

 Webnoviny  19. marec 2024  90  
Fínsko je ďalším štátom, ktorý sa pridal k českej iniciatíve, na muníciu pre Ukrajinu dá tridsať miliónov eur

19.3.2024 (SITA.sk) - Fínsko sa pripojilo k iniciatíve Česka zameranej na zabezpečenie státisícov kusov delostreleckej munície pre Ukrajinu.

Helsinki na nákup tejto munície prisľúbili 30 miliónov eur. Ako informuje web Kyjiv Independent, oznámil to v utorok fínsky minister obrany Antti Häkkänen.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNa sociálnej sieti X uviedol, že o nákupe munície pre Kyjiv a o posilnení európskej obrany diskutoval s náčelníkom generálneho štábu českej armády - generálporučíkom Karlom Řehkom.

Fínsko od začiatku rozsiahlej ruskej invázie na Ukrajinu doteraz Kyjivu poskytlo vojenskú pomoc za približne 1,8 miliardy eur.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Fínsko je ďalším štátom, ktorý sa pridal k českej iniciatíve, na muníciu pre Ukrajinu dá tridsať miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.