Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinské špeciálne sily dostali pod kontrolu štyri ťažobné plošiny v Čiernom mori

 Webnoviny  11. september 2023  241  
Ukrajinské špeciálne sily dostali pod kontrolu štyri ťažobné plošiny v Čiernom mori

11.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajina získala kontrolu nad štyrmi ťažobnými plošinami pri okupovanom polostrove Krym.

Ukrajinská vojenská rozviedka uviedla, že takzvané Bojkove veže na ťažbu ropy a plynu, ktoré Rusko okupovalo od roku 2015, získali späť pri mimoriadnej operácii zahŕňajúcej aj boj s ruskou stíhačkou. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusko od začiatku plnohodnotnej invázie Ukrajiny plošiny používalo na vojenské účely, konkrétne ako pristávacie plochy pre vrtuľníky a pre nasadenie radarov.

Ukrajinská rozviedka informovala, že počas operácie sa špeciálnym silám podarilo získať „cenné trofeje“ - zásobu munície pre helikoptéry i radarový systém Neva, ktorý dokáže sledovať pohyb lodí v Čiernom mori.

V jednej fáze operácie sa špeciálne sily v člnoch dostali do stretu s ruskou stíhačkou S-30, informovala rozviedka. Lietadlo podľa nej zasiahli a bolo nútené sa stiahnuť.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinské špeciálne sily dostali pod kontrolu štyri ťažobné plošiny v Čiernom mori © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.