Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská vláda evakuuje stovky detí z Chersonskej oblasti, rodinám poskytne humanitárnu aj psychologickú pomoc

 Webnoviny  24. október 2023  74  
Ukrajinská vláda evakuuje stovky detí z Chersonskej oblasti, rodinám poskytne humanitárnu aj psychologickú pomoc

24.10.2023 (SITA.sk) - Ukrajinská vláda nariadila povinnú evakuáciu 802 detí z 23 obcí v Chersonskej oblasti, ktoré sú terčom pravidelných ruských útokov, oznámilo ukrajinské ministerstvo pre reintegráciu.

Deti s rodičmi alebo zákonnými zástupcami odídu z okresov Beryslav, Kachovka a Cherson do bezpečnejších oblastí, uviedlo ministerstvo na komunikačnej platforme Telegram. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineEvakuácia sa uskutoční bezplatne vlakmi a autobusmi, najmä do Chmeľnyckej, Mykolajivskej, Odeskej a Ľvovskej oblasti. Približne sto detí umiestnia aj v Ivano-Frankivskej oblasti, uviedol ukrajinský rezort pre reintegráciu. Vláda poskytne všetkým evakuovaným civilistom finančnú podporu, ubytovanie, humanitárnu pomoc a psychologickú podporu, dodalo ministerstvo.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.