Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  26 °C
Mimoriadne správy

Orbán je líder Turecka, vyhlásil Trump. Pomýlil si ho s Erdoganom a netrafil ani hranice štátov

 Webnoviny  24. október 2023  150  
Orbán je líder Turecka, vyhlásil Trump. Pomýlil si ho s Erdoganom a netrafil ani hranice štátov

24.10.2023 (SITA.sk) - Bývalý americký prezident Donald Trump si zjavne pomýlil svetových lídrov. Na podujatí v rámci kampane v New Hampshire v pondelok označil maďarského premiéra Viktora Orbána za Turka.

Označil ho za silného lídra


Je pravdepodobne jeden z najsilnejších lídrov kdekoľvek na svete. Je to líder Turecka,“ povedal. Turecký prezident je Recep Tayyip Erdoğan, pripomína spravodajský portál Politico.

Trump tiež povedal, že Orbán má „front“ s Ruskom. Tam sa tiež netrafil, keďže Turecko ani Maďarsko nehraničia s Ruskom.

Orbán podporil Trumpa


V minulosti niekdajší americký prezident chválil Orbána, ktorý si svoj štýl vlády pomenoval ako „neliberálnu demokraciu“, a v roku 2019 ho aj hostil v Bielom dome.

Orbán bol zase prvý európsky líder, ktorý podporil Trumpovu prezidentskú kampaň v roku 2016 a vyzval ho, aby neprestával v boji, keď ho obvinili. Skôr počas tohto roka zase Orbán vyzval na návrat Trumpa do prezidentského úradu so slovami „urobte Ameriku opäť skvelou a prineste nám mier“.

Viac k témam: bývalý americký prezident, Maďarský premiér, Turecký prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Orbán je líder Turecka, vyhlásil Trump. Pomýlil si ho s Erdoganom a netrafil ani hranice štátov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.