Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

Ruský útok v Chersonskej oblasti pripravil o život dvoch civilistov a zranil 14, bolo medzi nimi aj 12-ročné dieťa

 Webnoviny  24. október 2023  71  
Ruský útok v Chersonskej oblasti pripravil o život dvoch civilistov a zranil 14, bolo medzi nimi aj 12-ročné dieťa

24.10.2023 (SITA.sk) - Ruské útoky proti Ukrajine za uplynulých 24 hodín zabili dvoch civilistov a ďalších dvadsať zranili, vrátane jedného dieťaťa. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent, ktorý cituje regionálne úrady.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Proti Chersonskej oblasti Moskva podnikla 101 úderov, pričom vypálila 597 projektilov z rôznych zbraní, uviedol jej gubernátor Oleksandr Prokudin na komunikačnej platforme Telegram. V dôsledku útokov prišli o život dvaja civilisti a štrnásti, vrátane 12-ročného dieťaťa, boli zranení.

V Charkovskej oblasti ruská armáda zaútočila na štyri okresy, pričom zranila štyroch obyvateľov dediny Borova, informoval gubernátor oblasti Oleh Synjehubov.

V Doneckej oblasti na východe Ukrajiny ruské útoky zranili dvoch civilistov, uviedol jej úradujúci gubernátor Ihor Moroz.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Zahraničie, Zranení
Zdroj: SITA.sk - Ruský útok v Chersonskej oblasti pripravil o život dvoch civilistov a zranil 14, bolo medzi nimi aj 12-ročné dieťa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.