Piatok, 8. december 2023
Jasno  -4,1 °C
Mimoriadne správy

Macron vyjadril podporu Izraelu a prišiel zdieľať ich bolesť, prvým cieľom je podľa prezidenta prepustenie rukojemníkov

 Webnoviny  24. október 2023  78  
Macron vyjadril podporu Izraelu a prišiel zdieľať ich bolesť, prvým cieľom je podľa prezidenta prepustenie rukojemníkov

24.10.2023 (SITA.sk) - Francúzsky prezident Emmanuel Macron v utorok pricestoval do Izraela. Na stretnutí s izraelským prezidentom Jicchakom Herzogom povedal, že prišiel „vyjadriť podporu a solidaritu a zdieľať vašu bolesť“.

Prepustenie rukojemníkov bez rozdielu


„Prvým cieľom, ktorý by sme teraz mali mať, je prepustenie všetkých rukojemníkov bez rozdielu, pretože zahrávať sa so životmi detí, dospelých, starých ľudí, civilistov, vojakov je hrozný zločin,“ povedal Macron v Izraeli.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktTen francúzsky prezident podľa svojich slov nechce nechať samotný v boji proti terorizmu. „Urobíme všetko, čo je v našich silách, aby sme obnovili mier, bezpečnosť a stabilitu pre vašu krajinu a celý región,“ dodal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Rodiny francúzsko-izraelských občanov


Po príchode do Tel Avivu sa Macron stretol s rodinami 18 francúzsko-izraelských občanov, ktorých zabili, uniesli alebo sú nezvestní.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Francúzske úrady uviedli, že pri útoku palestínskeho militantného hnutia Hamas zo 7. októbra zomrelo 30 francúzskych občanov, deväť je nezvestných alebo ich zadržiavajú militanti.

Viac k témam: Francúzsky prezident, Izraelsko-palestínsky konflikt, Rukojemníci, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Macron vyjadril podporu Izraelu a prišiel zdieľať ich bolesť, prvým cieľom je podľa prezidenta prepustenie rukojemníkov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.