Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  0 °C
Mimoriadne správy

V Severnom mori sa zrazili dve lode, záchranári pátrajú po nezvestných z potopenej Verity

 Webnoviny  24. október 2023  80  
V Severnom mori sa zrazili dve lode, záchranári pátrajú po nezvestných z potopenej Verity

24.10.2023 (SITA.sk) - Niekoľko ľudí je nezvestných po tom, ako sa v utorok v Severnom mori pri nemeckom pobreží zrazili dve nákladné lode. Informovali o tom nemecké úrady.

Lode Polesie a Verity sa zrazili skoro ráno približne 22 kilometrov juhozápadne od ostrova Helgoland, uviedlo nemecké ústredné veliteľstvo pre námorné núdzové situácie.

Loď Verity plaviaca sa pod britskou vlajkou sa pravdepodobne potopila. Jedného človeka zachránili a poskytli mu lekársku pomoc, po ďalších niekoľkých ľuďoch pátrajú, konštatovali záchranári.

Loď sa plavila z nemeckého prístavu Brémy do anglického prístavu Immingham. Loď Polesie plaviaca sa pod bahamskou vlajkou, ktorá mala na palube 22 ľudí, sa po zrážke nepotopila.

Viac k témam: Nezvestní, potopená loď, Zahraničie, Zrážka lodi
Zdroj: SITA.sk - V Severnom mori sa zrazili dve lode, záchranári pátrajú po nezvestných z potopenej Verity © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.