Štvrtok, 18. júl 2024
Väčšinou jasno  22,4 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci zničili 18 bezpilotných lietadiel a riadenú strelu, ktoré Rusi použili pri útokoch na kritickú infraštruktúru

 Webnoviny   1. november 2023  192  
Ukrajinci zničili 18 bezpilotných lietadiel a riadenú strelu, ktoré Rusi použili pri útokoch na kritickú infraštruktúru

1.11.2023 (SITA.sk) - Ruskí okupanti zaútočili v noci na stredu na ukrajinské územie pomocou 20 bezpilotných lietadiel Šáhid iránskej výroby a rakety Ch-59. Ako referuje web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie ukrajinského letectva na Telegrame, zostrelených bolo 18 dronov a riadená strela.

Viac o téme: Vojna na UkrajineLetectvo oznámilo, že ruské sily sa zamerali na kritickú infraštruktúru a vojenské zariadenia. Raketa Ch-59 a niektoré bezpilotné lietadlá Šáhid boli vypustené z ruskej Kurskej oblasti a zvyšné ruské drony zaútočili z Primorsko-Achtarsk v Krasnodarskom kraji na juhu Ruska.

Na odrazení útoku sa podieľali taktické lietadlá, protilietadlové raketové jednotky a mobilné palebné skupiny vzdušných síl spolu so silami protivzdušnej obrany ukrajinských obranných síl.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Výbuchy bolo počuť v meste Kremenčuk a neďaleko mesta Myrhorod v Poltavskej oblasti. Neskôr sa objavila správa, že Rusi zasiahli bezpilotnými lietadlami Šáhid ropnú rafinériu v Kremenčuku, čo spôsobilo požiar.

Viac k témam: drony Šáhid, Ropná rafinéria, ruskí okupanti, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci zničili 18 bezpilotných lietadiel a riadenú strelu, ktoré Rusi použili pri útokoch na kritickú infraštruktúru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.