Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

V Pásme Gazy opäť nastal výpadok komunikačných služieb, ide o druhý výpadok v priebehu piatich dní

 Webnoviny   1. november 2023  126  
V Pásme Gazy opäť nastal výpadok komunikačných služieb, ide o druhý výpadok v priebehu piatich dní

1.11.2023 (SITA.sk) - V Pásme Gazy boli opäť prerušené telefónne a internetové služby. V stredu ráno o tom informovali dvaja poskytovatelia týchto služieb.

Druhý výpadok


V priebehu piatich dní je to už druhý takýto výpadok. Humanitárne organizácie upozornili, že tieto výpadky vážne narušujú ich prácu v beztak zložitej situácii v Pásme Gazy.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktIzraelské nálety v utorok zasiahli utečenecký tábor neďaleko mesta Gaza. Zdemolovaných bolo mnoho domov a na miestach, kde kedysi stáli, zostali obrovské krátery.

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu odmietol výzvy na prímerie. Hoci viac ako polovica z 2,3 milióna Palestínčanov v Pásme Gazy utiekla zo svojich domovov, niekoľko stoviek tisíc zostáva na severe oblasti, kde izraelské jednotky a tanky údajne postupovali na viacerých stranách mesta Gaza.

Počet obetí stúpa


Počet palestínskych obetí vo vojne medzi Izraelom a militantným hnutím Hamasom dosiahol 8 525, uviedlo ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy riadené Hamasom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Na okupovanom Západnom brehu Jordánu zahynulo pri násilnostiach a izraelských náletoch viac ako 122 Palestínčanov.

V Izraeli prišlo o život viac ako 1 400 ľudí, väčšina z nich boli civilisti zabití pri počiatočnom vyčíňaní Hamasu zo 7. októbra. Okrem toho militantná skupina odviedla z Izraela do Pásma Gazy približne 240 rukojemníkov.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Izraelský premiér, Nálety, Utečenecký tábor
Zdroj: SITA.sk - V Pásme Gazy opäť nastal výpadok komunikačných služieb, ide o druhý výpadok v priebehu piatich dní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.