Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Až 70 % Rusov by podporilo Putinovo rozhodnutie ukončiť vojnu na Ukrajine

 Webnoviny   1. november 2023  185  
Až 70 % Rusov by podporilo Putinovo rozhodnutie ukončiť vojnu na Ukrajine

1.11.2023 (SITA.sk) - Približne 70 % opýtaných Rusov je pripravených podporiť svojho vodcu Vladimira Putina, ak sa rozhodne ukončiť vojnu proti Ukrajine.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z prieskumu Centra Levada medzi ruským obyvateľstvom, ktorý sa uskutočnil v dňoch 19. až 25. októbra.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUvedený prieskum ukázal, že 70 % respondentov by podporilo Putinovo rozhodnutie, ak by sa rozhodol ukončiť vojnu na Ukrajine. Ak by sa však Putin rozhodol ukončiť vojnu s tým, že okupované územia sa vrátia Ukrajine, jeho kroky by podporilo len 34 % Rusov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Zároveň si 55 % opýtaných občanov Ruska myslí, že je potrebné zastaviť vojnu a začať mierové rokovania, zatiaľ čo 38 % podporuje pokračovanie bojov.

Do prieskumu sa zapojilo 1 607 Rusov v 137 sídlach Ruska. Prieskum sa uskutočnil metódou osobného rozhovoru. Štatistická chyba nepresahuje 3,4 %.

Viac k témam: Prieskum, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Až 70 % Rusov by podporilo Putinovo rozhodnutie ukončiť vojnu na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.