Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Suverenita a teritoriálna integrita Ukrajiny nie je spochybňovaná, vyhlásila maďarská prezidentka

 Webnoviny  23. august 2023  187  
Suverenita a teritoriálna integrita Ukrajiny nie je spochybňovaná, vyhlásila maďarská prezidentka

23.8.2023 (SITA.sk) - Maďarská prezidentka Katalin Nováková uznáva pozíciu Ukrajiny, že vojna, ktorú rozpútalo Rusko, sa skončí až oslobodením Krymu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vyjadrila sa takto v stredu na summite Krymskej platformy, ktorá je medzinárodným konzultačným a koordinačným formátom usilujúcim sa o návrat polostrova pod kontrolu Ukrajiny. Krymská platforme vznikla v roku 2021. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Musíme jasne stáť na strane Ukrajiny a odsúdiť nevyprovokovanú agresiu zo strany Ruskej federácie ... Suverenita a teritoriálna integrita Ukrajiny nie je spochybňovaná," uviedla maďarská prezidentka.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Litovský prezident Gitanas Nausėda tiež zdôraznil, že ruská agresia proti Ukrajine sa začala na Kryme a samozrejme Krym bude miestom, kde sa skončí.

Viac k témam: Litovský prezident, Maďarská prezidentka, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Suverenita a teritoriálna integrita Ukrajiny nie je spochybňovaná, vyhlásila maďarská prezidentka © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.