Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Cyperská polícia po troch mesiacoch vyšetrovania rozbila skupinu prevádzačov

 Webnoviny  23. august 2023  80  
Cyperská polícia po troch mesiacoch vyšetrovania rozbila skupinu prevádzačov

23.8.2023 (SITA.sk) - Cyperská polícia oznámila, že rozložila skupinu prevádzačov zodpovednú za prepravu nelegálnych sýrskych migrantov zo Sýrie, Libanonu a Turecka.

Razie v niekoľkých domov


Polícia v stredu uviedla, že tri mesiace trvajúce vyšetrovanie viedlo k zatknutiu piatich podozrivých po tom, ako 40 policajtov uskutočnilo razie v niekoľkých domoch na juhovýchode ostrova.

Cyperský súd rozhodol o zadržaní podozrivých, ktorí sú sýrskymi občanmi, na osem dní, kým polícia nedokončí vyšetrovanie.

Hľadá sa ďalších sedem osôb


Hovorca polície Christos Andreou pre tlačovú agentúru The Associated Press povedal, že v súvislosti s prevádzačskou skupinou je hľadaných ďalších sedem Sýrčanov, vrátane ich šéfa, o ktorom predpokladajú, že ušiel do zahraničia.

Viac k témam: Cyperská polícia, Migranti, policajné vyšetrovanie, Prevádzači, Prevádzačstvo
Zdroj: SITA.sk - Cyperská polícia po troch mesiacoch vyšetrovania rozbila skupinu prevádzačov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.