Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Ruský útok poškodil budovu umenia zaradenú na zoznam svetového dedičstva UNESCO (foto)

 Webnoviny   6. november 2023  89  
Ruský útok poškodil budovu umenia zaradenú na zoznam svetového dedičstva UNESCO (foto)

6.11.2023 (SITA.sk) - V ukrajinskom meste Odesa bola po nedeľňajších ruských útokoch poškodená budova umenia. Ako referuje web Ukrajinská pravda, ruskí okupanti si opäť potrpeli na symboliku, keďže útok nastal v čase, keď si Národné múzeum umenia v Odese v pondelok 6. novembra pripomína 124 rokov od svojho založenia.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Nechýbalo veľa a mohli sme prísť o mnoho našich predmetov a exponátov, ktoré sú veľmi známe po celom svete. Našťastie sa tak nestalo,“ povedal starosta Odesy Hennadij Truchanov.

Šéf vojenskej administratívy Odeskej oblasti Oleh Kiper uviedol, že steny budovy boli poškodené a niektoré okná a sklá boli rozbité.

„Pracuje sa na preskúmaní a evidencii škôd ďalšieho objektu v zóne svetového dedičstva UNESCO,“ podotkol. Pri nedeľňajších útokoch na Odesu bolo celkovo zranených päť ľudí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: budova umenia, Materiálne škody, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Šéf vojenskej administratívy Odeskej oblasti, Svetové dedičstvo UNESCO, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ruský útok poškodil budovu umenia zaradenú na zoznam svetového dedičstva UNESCO (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.