Piatok, 8. december 2023
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinská armáda pokročila v operáciách a dosiahla úspechy v Chersonskej oblasti

 Webnoviny   6. november 2023  94  
Ukrajinská armáda pokročila v operáciách a dosiahla úspechy v Chersonskej oblasti

6.11.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské jednotky pokračujú v operáciách na východnom, teda ľavom, brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti a dosiahli potvrdené úspechy. V najnovšej aktualizácii o vývoji vojny na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Geolokačné zábery zverejnené 4. novembra ukazujú, že ukrajinské sily mierne postúpili pri solárnej elektrárni pri Pidstepnom, ktorá sa nachádza 12 kilometrov východne od mesta Cherson a tri kilometre od rieky Dnipro. Ďalšie geolokačné zábery zo soboty potvrdzujú, že ukrajinské sily držia pozície v domoch v dedine Krynky asi 30 kilometrov východne od Chersonu a dva kilometre od rieky Dnipro.

Ruský vojenský blogger tvrdil, že pozičné bitky pokračujú v Krynkách a pozdĺž línie Piščanivka - Pojma, ktorá leží asi desať kilometrov východne od Chersonu a štyri kilometre od rieky Dnipro.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Cherson, Chersonská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská armáda pokročila v operáciách a dosiahla úspechy v Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.