Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ruský útok iránskymi dronmi Šáhid trikrát zasiahol kritickú infraštruktúru na Ukrajine

 Webnoviny  20. jún 2023  84  
Ruský útok iránskymi dronmi Šáhid trikrát zasiahol kritickú infraštruktúru na Ukrajine

20.6.2023 (SITA.sk) - Ruský útok iránskymi dronmi Šáhid v utorok ráno trikrát zasiahol zariadenie kritickej infraštruktúry v západoukrajinskom meste Ľviv. Nikto však neprišiel o život a nikto neutrpel zranenia.

Uviedol to na komunikačnej platforme Telegram šéf vojenskej administratívy Ľvivskej oblasti Maksym Kozyckyj. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Približne o 5:00 ráno na Ľviv zaútočili nepriateľské drony Šáhid. Zasiahli kriticky dôležité zariadenie. Išlo o tri zásahy," konštatoval Kozyckyj.

Šéf vojenskej administratívy Ľvivskej oblasti sa zároveň poďakoval ukrajinským obrancom z protivzdušnej obrany, pretože rozsah katastrofy mohol byť väčší. Ocenil aj záchranárov zo štátnej služby pre núdzové situácie, ktorí hasili následný požiar.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Šáhid-136, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ruský útok iránskymi dronmi Šáhid trikrát zasiahol kritickú infraštruktúru na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.