Piatok, 27. január 2023
Zamračené  -3,3 °C
Mimoriadne správy

Ruská armáda zaútočila v Odeskej oblasti iránskymi dronmi, bez elektrického prúdu zostalo viac ako 1,5 milióna ľudí

 Webnoviny  11. december 2022  39
Ruská armáda zaútočila v Odeskej oblasti iránskymi dronmi, bez elektrického prúdu zostalo viac ako 1,5 milióna ľudí

11.12.2022 (Webnoviny.sk) - Viac ako 1,5 milióna obyvateľov Odeskej oblasti zostalo bez elektrického prúdu, keď ruská armáda na región zaútočila 15 iránskymi dronmi. Uviedol to v nočnom prejave ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Toto je skutočný prístup Ruska voči Odese, voči obyvateľom Odesy, úmyselné zastrašovanie, úmyselná snaha vyvolať v meste katastrofu," povedal Zelenskyj, ktorý dodal, že ukrajinskí obrancovia dokázali zostreliť 10 z 15 dronov.

Nanešťastie zásahy boli kritické, takže obnovenie dodávok elektriny bude trvať viac ako jeden deň ... Nezaberie to hodiny ale niekoľko dní. Budeme robiť všetko, čo môžeme, aby sme obnovu urýchlili," vyhlásil ukrajinský prezident. Informuje o tom portál news.sky.com.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, Iránske drony, Odesa, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská armáda zaútočila v Odeskej oblasti iránskymi dronmi, bez elektrického prúdu zostalo viac ako 1,5 milióna ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.