Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  17,3 °C
Mimoriadne správy

Rusi zintenzívňujú útoky v Charkovskej oblasti, ich cieľom je pomsta za minuloročnú stratu

 Webnoviny  10. august 2023  76  
Rusi zintenzívňujú útoky v Charkovskej oblasti, ich cieľom je pomsta za minuloročnú stratu

10.8.2023 (SITA.sk) - Rusko zintenzívňuje útoky v Charkovskej oblasti na severovýchode Ukrajiny, keďže sa snaží naspäť získať územie, ktoré stratilo počas ukrajinskej ohromujúcej protiofenzívy vlani na jeseň.

Pomsta minuloročnej straty


Za situácie, keď Ukrajina tlačí na južnom fronte, kde Kyjev oslobodzuje obce a ničí ruskú logistiku, sily Kremľa tvrdo útočia na mesto Kupiansk, ktoré je dôležitým logistickým centrom v Charkovskej oblasti. Informuje o tom web Politico.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Rusi sa snažia opäť získať Charkovskú oblasť, aby sa pomstili za jej minuloročnú stratu," povedal pre Politico hovorca východného velenia Ozbrojených síl Ukrajiny Serhij Čerevatyj.

Skúsený ukrajinský generál


Ale my sme pripravení, poznáme ich plány, vybudovali sme silnú obrannú líniu. Okrem toho tu Rusi budú čeliť armáde pod velením jedného z najskúsenejších ukrajinských generálov - Syrského," dodal hovorca. Veliteľ ukrajinských pozemných síl generálplukovník Oleksandr Syrskyj stál za vlaňajším rýchlym ukrajinským úspechom v Charkovskej oblasti.

Za posledných 24 hodín Rusko na severovýchodnom fronte podniklo 16 leteckých úderov a ukrajinské pozície bombardovalo 559-krát, povedal Čerevatyj. „Ruské útoky doteraz nedosiahli v Charkovskej oblasti nijaké úspechy," konštatoval jej gubernátor Oleh Synjehubov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Charkov, protiofenzíva, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Rusi zintenzívňujú útoky v Charkovskej oblasti, ich cieľom je pomsta za minuloročnú stratu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.