Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  15,3 °C
Mimoriadne správy

Výbuch v ruskom závode si vyžiadal úmrtie aj desiatky zranených, 12 ľudí doteraz nenašli (foto)

 Webnoviny  10. august 2023  84  
Výbuch v ruskom závode si vyžiadal úmrtie aj desiatky zranených, 12 ľudí doteraz nenašli (foto)

10.8.2023 (SITA.sk) - Najmenej dvanásť ľudí je stále nezvestných po stredajšom výbuchu v závode na produkciu optických prístrojov v meste Sergijev Posad v Moskovskej oblasti. Jeden človek pri explózii zomrel a ďalších 60 bolo zranených. Podľa vyšetrovateľov bola v závode v prenajatom sklade uložená pyrotechnika.

Technického riaditeľa teraz zbankrotovanej firmy Pyro-Ross zadržali pre podozrenie z porušenia bezpečnostných predpisov. Informuje o tom web Sky News.

Výbuch poškodil približne 38 obytných domov v okolí a tiež dve školy, športový komplex a obchod. Závod v meste Sergijev Posad, ktoré leží približne 48 kilometrov od Moskvy, vyrába vybavenie pre priemyselné a zdravotnícke použitie, ale aj pre ruské bezpečnostné sily.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch závodu v Rusku (fotografie)

Príčina explózie stále nie je jasná. Záchranné služby však odmietli prvotné správy, že ju mohol spôsobiť ukrajinský útok dronom.

Viac k témam: Drony, Explózia, rusko-ukrajinský konflikt, Výbuch
Zdroj: SITA.sk - Výbuch v ruskom závode si vyžiadal úmrtie aj desiatky zranených, 12 ľudí doteraz nenašli (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.