Nedeľa, 21. júl 2024
Slnečno  27,9 °C
Mimoriadne správy

Oneskorená podpora Západu pomohla Rusku spustiť na Ukrajine trojfázovú ofenzívu naraz

 Webnoviny  19. február 2024  193  
Oneskorená podpora Západu pomohla Rusku spustiť na Ukrajine trojfázovú ofenzívu naraz

19.2.2024 (SITA.sk) - Kritický nedostatok vybavenia dodaného Západom a obavy z úplného ukončenia americkej vojenskej pomoci prinútili ukrajinské sily rozptýliť vybavenie na fronte, čo pravdepodobne povzbudí ruské sily, aby využili situáciu. V najnovšej aktualizácii o vojne na Ukrajine to uviedli analytici z amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na UkrajinePred niekoľkými týždňami spustili ruské sily ofenzívu neďaleko Avdijivky, pozdĺž hranice Charkovskej a Luhanskej oblasti, a počas ostatných 48 hodín v západnej časti Záporožskej oblasti. ISW sa domnieva, že táto ruská ofenzíva pravdepodobne zabráni ukrajinským silám pripraviť personál a vybavenie na obnovenie protiofenzívnych operácií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Analytici sa tiež domnievajú, že ukrajinským silám sa pravdepodobne podarí vytvoriť nové obranné línie pri Avdijivke, čo pravdepodobne povedie k vyvrcholeniu ruskej ofenzívy na tejto časti frontu.

Viac k témam: Avdijivka, Charkovská oblasť, Luhanská oblasť, rusko-ukrajinský konflikt, Vojenská pomoc Ukrajine, Zahraničie, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Oneskorená podpora Západu pomohla Rusku spustiť na Ukrajine trojfázovú ofenzívu naraz © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.