Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Ruskí okupanti museli ustúpiť v Záporožskej oblasti, o život však prišli ukrajinskí zajatci

 Webnoviny  18. február 2024  169  
Ruskí okupanti museli ustúpiť v Záporožskej oblasti, o život však prišli ukrajinskí zajatci

18.2.2024 (SITA.sk) - Ukrajinské ozbrojené sily na Záporožskom fronte uviedli, že zmarili sobotňajšiu ofenzívu Rusov a prinútili ich stiahnuť sa na predchádzajúce pozície. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na Telegrame to uviedlo Operačné veliteľstvo Západ.

Vojenské velenie uviedlo, že bolo zničených dovedna 18 kusov ruskej techniky, vrátane troch tankov. O život prišlo 70 ruských vojakov, ďalších 80 utrpelo zranenia. Po ofenzíve sa ruské jednotky stiahli na svoje pôvodné pozície.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Prehnaná ofenzíva jednotiek Cezar Kunikov na Záporožskom fronte zlyhala, rovnako ako predtým výsadková loď s rovnakým názvom,“ uviedlo Operačné veliteľstvo Západ.

Ruské okupačné sily taktiež zastrelili v nedeľu pri obci Vesele v Doneckej oblasti dvoch ukrajinských vojnových zajatcov. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to hovorca ukrajinskej armády na východe krajiny Iľja Jevlaš.

„Dnes ráno Rusi opäť raz dokázali, že nerešpektujú medzinárodné humanitárne právo, keď zastrelili dvoch ukrajinských vojnových zajatcov v oblasti, na ktorú dohliada operačná strategická skupina síl Chortycia,“ vyhlásil Jevlaš. Ukrajinské pozemné sily zverejnili video popravených ukrajinských väzňov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: boj v Doneckej oblasti, Okupácia, rusko-ukrajinský konflikt, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Ruskí okupanti museli ustúpiť v Záporožskej oblasti, o život však prišli ukrajinskí zajatci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.