Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,3 °C
Mimoriadne správy

Medvedev sa opäť vyhráža jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k hraniciam z roku 1991

 Webnoviny  18. február 2024  140  
Medvedev sa opäť vyhráža jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k hraniciam z roku 1991

18.2.2024 (SITA.sk) -


Ruský exprezident Dmitrij Medvedev sa opäť vyhráža Spojeným štátom a európskym krajinám jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k uznaným hraniciam z roku 1991.

Takýto scenár na Telegrame označil za „kolaps súčasného Ruska“ a podotkol, že Rusko už podľa jeho ústavy tvoria aj mnohé ďalšie územia. Narážal tým na skutočnosť, že Moskva nelegálne a jednostranne anektovala viaceré oblasti na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMedvedev uviedol, že „kolaps Ruska bude mať oveľa hroznejšie následky ako výsledky konvenčnej, aj tej najzdĺhavejšej vojny“. „Pretože pokusy vrátiť Rusko k hraniciam z roku 1991 povedú k jedinému - ku globálnej vojne so západnými krajinami s využitím celého strategického arzenálu nášho štátu. Na Kyjiv, Berlín, Londýn, Washington... Na všetky ostatné krásne historické miesta dávno zaradené medzi letové ciele našej jadrovej triády,“ poznamenal.

„Budeme mať odvahu to urobiť, ak je v stávke tisícročná krajina, naša veľká vlasť, a obete, ktoré priniesli obyvatelia Ruska v priebehu storočí, sa ukážu ako márne? Odpoveď je jasná,“ skonštatoval Medvedev.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)Zástupca šéfa ruskej Bezpečnostnej rady sa už niekoľkokrát vyhrážal použitím jadrových zbraní. Vyhlásenie Medvedeva možno okrem vyhrážania sa vnímať taktiež ako zriedkavé priznanie niektorého z popredných ruských predstaviteľov a verejné pripustenie možnosti, že Moskva by mohla prehrať vojnu na Ukrajine.


Viac k témam: jadrová hrozba, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský exprezident
Zdroj: SITA.sk - Medvedev sa opäť vyhráža jadrovou vojnou, ak sa Rusko bude musieť vrátiť k hraniciam z roku 1991 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.