Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Prvé stíhačky F-16 by mohli doraziť na Ukrajinu v júni, ohlásil v Mníchove litovský minister obrany

 Webnoviny  18. február 2024  119  
Prvé stíhačky F-16 by mohli doraziť na Ukrajinu v júni, ohlásil v Mníchove litovský minister obrany

18.2.2024 (SITA.sk) - Prvé stíhačky F-16 sa na ukrajinskej oblohe objavia približne v júni tohto roka. Ako referuje web foreignpolicy.com, na Mníchovskej bezpečnostnej konferencii to povedal litovský minister obrany Arvydas Anušauskas.

„Myslím si, že v júni ich uvidíme na Ukrajine,“ povedal Anušauskas. Rovnaký časový rámec poskytol ďalší európsky predstaviteľ prítomný v Mníchove, ktorého meno nebolo zverejnené.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinská vláda očakáva, že do konca fiškálneho roka v Spojených štátoch, čiže do septembra, bude na bojových lietadlách vycvičených 12 pilotov.

Ukrajinský minister obrany Rustem Umerov tento týždeň uviedol, že dodávky stíhačiek F-16 Ukrajine „sa budú realizovať podľa plánu stanoveného v dohodách s partnermi“.

Umerov dodal, že oficiálne začala pôsobiť aj koalícia dronov a zapojilo sa do nej osem krajín, a to Švédsko, Spojené kráľovstvo, Dánsko, Nemecko, Litva, Estónsko, Holandsko a Lotyšsko.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačky F-16
Zdroj: SITA.sk - Prvé stíhačky F-16 by mohli doraziť na Ukrajinu v júni, ohlásil v Mníchove litovský minister obrany © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.