Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18 °C
Mimoriadne správy

Nezávislé médiá potvrdili totožnosť viac ako 44-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine

 Webnoviny  19. február 2024  178  
Nezávislé médiá potvrdili totožnosť viac ako 44-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine

19.2.2024 (SITA.sk) - Nezávislé ruské médium Mediazona a ruská verzia BBC potvrdili mená 44 654 ruských vojakov, ktorí boli zabití od začiatku rozsiahlej ruskej invázie na Ukrajinu. Referuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Od ostatnej aktualizácie Mediazony zo začiatku februára pribudlo na zoznam obetí 1 194 ruských vojakov. Za ostatné dva týždne pribudlo na zoznam 15 vojakov s hodnosťami podplukovníka a vyššími.

Skutočné čísla ešte vyššie


Novinári upozorňujú, že skutočné čísla sú pravdepodobne podstatne vyššie, keďže informácie, ktoré doteraz overili, pochádzajú z verejných zdrojov vrátane nekrológov, príspevkov príbuzných, správ v regionálnych médiách a správ miestnych úradov.

Väčšina zabitých v pochádza z Rostovskej oblasti, Sverdlovskej oblasti, Baškirskej republiky, Čeľabinskej oblasti a z Buriatskej republiky.

Odhady sa líšia


Celkové odhady ruských obetí od rozsiahlej invázie sa značne líšia. Poprední predstavitelia americkej obrany odhadujú, že vo vojne bolo doteraz zabitých alebo zranených asi 315-tisíc ruských vojakov.

Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl k 19. februáru uvádza, že Rusko od začiatku svojej totálnej invázie stratilo na Ukrajine 403 720 vojakov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)Viac k témam: Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Nezávislé médiá potvrdili totožnosť viac ako 44-tisíc ruských vojakov zabitých na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.