Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Ochránili sme Odesu pred zničením, bude opäť kvitnúť, sľúbil Zelenskyj

 Webnoviny   3. september 2023  134  
Ochránili sme Odesu pred zničením, bude opäť kvitnúť, sľúbil Zelenskyj

3.9.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil, že mesto Odesa na brehoch Čierneho mora bude opäť kvitnúť. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj zdôraznil, že bez miest Odesa, Sumy a Lysyčansk, ktoré v sobotu oslavovali svoj deň, si modernú Ukrajinu nemožno predstaviť.

„Ochránili sme Odesu pred zničením. Pretože ruský režim nie je schopný priniesť nič iné, okrem degradácie. A vrátime Odese bezpečie. Odesa bola vždy taká, že v nej cítite ľahkosť a šťastie. A taká Odesa aj bude,“ poznamenal Zelenskyj.

Globálny význam Odesy


Podotkol, že Odesa má spolu s Ukrajinou globálny význam vďaka prístavu, od ktorého závisí život mnohých národov. „Taktiež je mestom kultúry, ktoré môže byť zaujímavé pre každého a vie si každého vážiť.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePri útoku na Odeskú oblasť v noci na nedeľu vypustili ruskí okupanti 25 dronov Šáhid iránskej výroby. Ukrajinská protivzdušná obrana dokázala zneškodniť 22 strojov.

Vždy slobodná a vždy ukrajinská


Zelenskyj označil Sumy základňou na severovýchode, ktorá bude vždy slobodná a vždy ukrajinská. „V tomto čase vojny správy o ruskom terore, žiaľ, veľmi často prichádzajú zo Sumskej oblasti. Ale napriek všetkému Sumská oblasť žije... Keď som bol v meste Sumy, cítil som, že je tam viera, že zlo nezvíťazí, viera v ľudí, viera v Ukrajinu, viera, že tentoraz to určite zvládneme a vyhráme,“ povedal ukrajinský prezident.

Dodal, že Lysyčansk ešte bude potrebné vrátiť Ukrajine spolu s celou Luhanskou oblasťou. „Dnes síce nikto nepovie konkrétny dátum, kedy bude mesto opäť slobodné, ale každý, kto bojuje a pracuje pre Ukrajinu, robí všetko pre to, aby naše mestá a dediny, ktoré sú momentálne v okupácii, opäť zažili normálny a slobodný život,“ skonštatoval Volodymyr Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, Odesa, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Ochránili sme Odesu pred zničením, bude opäť kvitnúť, sľúbil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.