Sobota, 25. máj 2024
Mimoriadne správy

Kyjev sa opäť stal terčom iránskych dronov, Rusi chcú Ukrajincov uvrhnúť do tmy a zimy

 Webnoviny  19. december 2022  141  
Kyjev sa opäť stal terčom iránskych dronov, Rusi chcú Ukrajincov uvrhnúť do tmy a zimy

19.12.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinské hlavné mesto sa v pondelok skoro ráno stalo terčom ďalšieho ruského útoku dronmi. Správa Kyjeva na komunikačnej platforme Telegram informovala, že vo vzdušnom priestore mesta zachytili viac ako 20 iránskych dronov a najmenej 15 zostrelili.

Kritická infraštruktúra


Po útoku je zasiahnuté miesto kritickej infraštruktúry, dodala bez podrobností.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Gubernátor Kyjevskej oblasti Oleksij Kuleba na Telegrame napísal, že sú poškodené niektoré zariadenia infraštruktúry i súkromné domy, pričom najmenej dvaja ľudia utrpeli zranenia.

Masívny ruský útok


Starosta Kyjeva Vitalij Kličko zas uviedoll, že výbuchy boli počuť v dvoch obvodoch - Ševčenkivskyj a Solomianskyj. Podľa jeho slov zatiaľ nie sú bezprostredné správy o obetiach a na mieste zasahujú pohotovostné zložky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko útočí na ukrajinskú energetickú infraštruktúru v snahe uvrhnúť Ukrajincov do tmy a chladu počas zimy. V piatok bol Kyjev a ďalšie miesta terčom masívneho ruského útoku, ktorý úrady označili za jeden z najväčších, ktorý sa počas vojny na Ukrajine zameral na hlavné mesto.

Viac k témam: bojové drony, Kritická infraštruktúra, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Kyjev sa opäť stal terčom iránskych dronov, Rusi chcú Ukrajincov uvrhnúť do tmy a zimy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.