Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Prímerie za ruských podmienok nezlepší situáciu Ukrajincov, tvrdí Baerbocková

 Webnoviny  18. december 2022  51  
Prímerie za ruských podmienok nezlepší situáciu Ukrajincov, tvrdí Baerbocková

18.12.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková nevidí nádej na ukončenie vojny na Ukrajine v blízkej budúcnosti. Ako zároveň podľa webu spiegel.de zdôraznila, prímerie za ruských podmienok nezlepší situáciu Ukrajincov.

Prímerie za ruských podmienok


Baerbocková povedala, že nevidí žiadnu nádej na pozastavenie ruských nepriateľských voči Ukrajine, ani žiadne známky toho, že by sa Moskva chystala ustúpiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Poznamenala, že prímerie za podmienok Kremľa nepovažuje za riešenie, pretože by to „nezastavilo hrôzy pre ukrajinský ľud, ale skôr naopak".

Vojnu nezačal nikto iný ako Putin


Politička podotkla, že najhoršie sú na tom ľudia na okupovaných územiach. „Každý deň žijú v strachu, že ich ruské okupačné vojská môžu uniesť, mučiť a zabiť," povedala šéf nemeckej diplomacie.

Zároveň pripomenula, že na druhej strane frontovej línie sú problémy aj s prístupom k základným komunálnym službám a ľudia sú „odstrihnutí" od medzinárodnej humanitárnej pomoci. „Túto vojnu nezačal nikto iný ako Putin, a ak Putin bude chcieť, vojna sa môže skončiť aj zajtra," poznamenala Baerbocková.

Nemecký kancelár Olaf Scholz v sobotu povedal, že na ukončenie vojny sú potrebné rokovania s Kremľom, ale Putin by mal „ukončiť vojnu, stiahnuť vojakov, a tým vytvoriť príležitosť na vzájomné porozumenie".

Viac k témam: Nemecký kancelár, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Prímerie za ruských podmienok nezlepší situáciu Ukrajincov, tvrdí Baerbocková © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.