Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Zvýšená brutalita útokov je podľa EÚ odpoveďou Putina tým, ktorí naďalej veria v mierové riešenie vojny na Ukrajine

 Webnoviny   3. apríl 2024  89  
Zvýšená brutalita útokov je podľa EÚ odpoveďou Putina tým, ktorí naďalej veria v mierové riešenie vojny na Ukrajine

3.4.2024 (SITA.sk) - Zvýšená brutalita ruských útokov na Ukrajinu, najmä na priehrady a elektrárne, je podľa EÚ odpoveďou lídra Kremľa Vladimira Putina tým, ktorí stále veria v mierové riešenie.

Zintenzívnenie ruskej agresie


Ako referuje web Ukrajinská pravda, na utorňajším brífingu v Bruseli to povedal slovenský hovorca Európskej komisie (EK) pre zahraničnopolitické otázky Peter Stano.

Viac o téme: Vojna na UkrajineEurópska únia podľa Stana v ostatných dňoch pozorne sleduje pokračovanie a zintenzívnenie ruskej agresie voči Ukrajine, počas ktorej Rusko naďalej terorizovalo ukrajinský ľud uskutočňovaním rozsiahlych útokov s použitím stoviek rakiet a bezpilotných lietadiel proti pokojným mestám a stále viac proti kritickej energetickej infraštruktúre.

Vojnové zločiny


„Toto je niečo, čo rezolútne odsudzujeme. Vyzývame Rusko, aby zastavilo tieto akcie, rovnako ako to, aby Rusko zastavilo celkovú agresiu. Toto je brutálna vojna proti ukrajinským civilistom," povedal Stano.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

A to podľa neho demonštruje povahu tejto pokračujúcej agresie. „A je to aj odpoveď Putina každému, kto si stále myslí, že mier s ním je možný. Pretože toto je jeho vzor reakcie na každé mierové úsilie, každú diskusiu kdekoľvek na medzinárodnom fóre. Akurát stupňuje brutalitu, ktorou terorizuje ukrajinské obyvateľstvo," dodal Stano.

Stano zdôraznil, že úmyselné útoky na civilné ciele predstavujú vojnové zločiny a že EÚ bude Ukrajinu naďalej podporovať. „Toto len posilňuje naše odhodlanie pokračovať v podpore Ukrajiny," uzavrel Stano.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk - Zvýšená brutalita útokov je podľa EÚ odpoveďou Putina tým, ktorí naďalej veria v mierové riešenie vojny na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.