Streda, 19. jún 2024
Slnečno  27 °C
Mimoriadne správy

Zlo musí prehrať a prehrá, hovorí Zelenskyj a sľubuje ďalšie útoky na ciele hlboko na ruskom území

 Webnoviny   3. apríl 2024  82  
Zlo musí prehrať a prehrá, hovorí Zelenskyj a sľubuje ďalšie útoky na ciele hlboko na ruskom území

3.4.2024 (SITA.sk) -


Odvetné útoky Ukrajiny na ruskom území budú zasahovať nepriateľské ciele v čoraz väčšej vzdialenosti. Ako referuje web Ukrajinská pravda, povedal to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePoznamenal, že každý, kto je zapojený do ruskej agresie, musí na vlastnej koži pocítiť, že táto agresia nezostane nepotrestaná. „Zlo musí prehrať. A prehrá. Ešte raz to zdôrazňujem: protivzdušná obrana pre Ukrajinu je ochranou života, to musí fungovať. Existujúce systémy protivzdušnej obrany by sa na niektorých základniach nemali držať zakonzervované, keď môžu zachrániť tisíce životov pred ruským terorom," povedal Zelenskyj krátko po tom, ako Rusko spustilo útok na ukrajinské mesto Dnipro, po ktorom momentálne evidujú najmenej 18 zranených.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Ukrajinci v ostatných týždňoch viackrát zasiahli ciele hlboko na ruskom území. Ukrajinské drony v noci na utorok zasiahli závod na montáž dronov i ropnú rafinériu v ruskej Tatárskej republike stovky kilometrov východne od Moskvy. Spomenutý Tatarstan sa nachádza približne 1 300 kilometrov od ukrajinského územia.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinské drony, Ukrajinský prezident, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Zlo musí prehrať a prehrá, hovorí Zelenskyj a sľubuje ďalšie útoky na ciele hlboko na ruskom území © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.