Piatok, 31. marec 2023
Oblačno  6,5 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj sa poďakoval Američanom za miliardy dolárov vojenskej pomoci a vyjadril sa aj k „zmiešaným odkazom“

 Webnoviny  10. november 2022  44
Zelenskyj sa poďakoval Američanom za miliardy dolárov vojenskej pomoci a vyjadril sa aj k „zmiešaným odkazom“

10.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v stredu poďakoval Spojeným štátom, predovšetkým americkým daňovým poplatníkom, za miliardy dolárov vojenskej pomoci, ktorú poskytli Ukrajine, a požiadal o jej pokračovanie. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Vyhrážky od republikánov


Naozaj by sme chceli, aby podpora, najmä jej výška, zostala rovnaká,“ povedal v rozhovore s hlavnou medzinárodnou moderátorkou CNN Christiane Amanpourovou.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinský líder sa tiež vyjadril k nedávnym „zmiešaným odkazom" od republikánskych zákonodarcov, čo je odkaz na vyhrážky týkajúce sa zníženia pomoci Ukrajine, ak republikáni získajú kontrolu nad Snemovňou reprezentantov v polovici volebného obdobia prezidenta Joea Bidena. 

Dúfa v podporu aj po voľbách


Zelenskyj povedal, že dúfa, že americká obojstranná podpora ukrajinskému vojnovému úsiliu bude pokračovať bez ohľadu na výsledok.

Sme vďační za podporu oboch strán. Naozaj by sme si priali, aby táto podpora oboch strán zostala aj po voľbách. Je veľmi dôležité zachovať túto úroveň podpory, pretože podpora USA vysiela veľmi významný a silný signál,“ skonštatoval ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj sa poďakoval Američanom za miliardy dolárov vojenskej pomoci a vyjadril sa aj k „zmiešaným odkazom“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.