Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Podoľak: Ruská armáda všetko zamínovala, chce premeniť Cherson na mŕtve mesto

 Webnoviny  10. november 2022  50
Podoľak: Ruská armáda všetko zamínovala, chce premeniť Cherson na mŕtve mesto

10.11.2022 (Webnoviny.sk) - Popredný ukrajinský predstaviteľ „zdvihol varovný prst“ v súvislosti s deklarovaným úmyslom Ruska stiahnuť sa z mesta Cherson na západnom brehu rieky Dnipra. Ako referuje spravodajský web CNN, poradca prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak na Twitteri uviedol, že Rusko „chce premeniť Cherson na 'mŕtve mesto'“.

Plánuje zmeniť mesto na ruiny


Ruská armáda zamínovala všetko, čo sa dá - byty, kanalizáciu. Delostrelectvo na ľavom (východnom) brehu plánuje zmeniť mesto na ruiny. Takto vyzerá 'ruský svet': prišli, nakradli, oslavovali, pozabíjali 'svedkov', zanechali ruiny a odišli,“ povedal Podoľak.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ak by sa Rusko stiahlo z Chersonu, mesto by naďalej bolo na dostrel delostrelectva ruskej armády na východnom brehu Dnipra.

Potreba "ticha v médiách"


Hovorkyňa armády na juhu krajiny Natalia Humeňuková v stredu zdôraznila potrebu „ticha v médiách“, keďže operácie v Chersonskej oblasti pokračujú. Dodala, že všetky informácie „treba vnímať kriticky“, čo je zjavný odkaz na ruské vyhlásenie o stiahnutí vojakov z Chersonu na západnom brehu Dnipra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bitka o Cherson, Médiá, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Podoľak: Ruská armáda všetko zamínovala, chce premeniť Cherson na mŕtve mesto © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.