Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Milley ponúkol zatiaľ najvyššie odhady zabitých a zranených vo vojne na Ukrajine

 Webnoviny  10. november 2022  44
Milley ponúkol zatiaľ najvyššie odhady zabitých a zranených vo vojne na Ukrajine

10.11.2022 (Webnoviny.sk) - Popredný predstaviteľ americkej obrany odhaduje, že vo vojne na Ukrajine bolo zabitých alebo zranených približne 100-tisíc ruských a rovnaký počet ukrajinských vojakov.

Ochota vstúpiť do dialógu


Predseda Zboru náčelníkov štábov ozbrojených síl USA Mark Milley taktiež naznačil, že v konflikte dosiaľ prišlo o život asi 40-tisíc civilistov. Referuje o tom spravodajský web BBC.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tieto odhady sú zatiaľ najvyššie, aké dosiaľ ponúkol niektorý zo západných predstaviteľov. Milley poznamenal, že náznaky, že Kyjev je ochotný vstúpiť do dialógu s Moskvou, ponúkajú „okno“ na rokovania.

Vzájomná zhoda


Ukrajina v ostatných dňoch signalizovala ochotu diskutovať s Moskvou po tom, čo prezident Volodymyr Zelenskyj upustil od požiadavky, že jeho náprotivok Vladimir Putin musí byť najskôr zbavený moci, kým bude možné začať rokovania.

Milley však dodal, že na to, aby boli akékoľvek rozhovory úspešné, museli by sa Rusko aj Ukrajina „vzájomné zhodnúť“, že víťazstvo vo vojne „nie je možné dosiahnuť vojenskými prostriedkami, a preto sa musia obrátiť na iné prostriedky".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Milley ponúkol zatiaľ najvyššie odhady zabitých a zranených vo vojne na Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.