Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Zelenskyj pohrozil Rusku a stanovil hranicu, za ktorou sú akékoľvek rokovania nemožné (video)

 Webnoviny  22. august 2022  82
Zelenskyj pohrozil Rusku a stanovil hranicu, za ktorou sú akékoľvek rokovania nemožné (video)

22.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj pohrozil Rusku, že ak uskutoční pripravovaný súd so zajatými obrancami Ukrajiny v meste Mariupoľ, bude to hranica, za ktorou už nebudú žiadne rozhovory s Ruskom.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Vykonštruovaný proces


V uplynulých dňoch sa objavili správy, že ruské sily plánujú 24. augusta v Deň nezávislosti Ukrajiny „predstaviť proces“ s obrancami Azovstaľu.

Okupanti na tento účel urgentne prerábajú zachované priestory mariupoľskej filharmónie. Na javisku inštalujú železné klietky, v ktorých budú držať zajatých ukrajinských vojakov.

Aby Rusi tejto akcii dodali zdanie „legitímnosti“, pripravujú na vystúpenie špeciálne vyškolených „svedkov“ a plánujú pozvať zástupcov ruských „médií“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Už nebudú žiadne rozhovory


„Ak sa tento opovrhnutiahodný súd uskutoční, ak sa naši ľudia dostanú do týchto miest v rozpore so všetkými dohodami a medzinárodnými pravidlami, toto bude hranica, za ktorou sú akékoľvek rokovania nemožné. Rusko sa odpojí od rokovaní. Už nebudú žiadne rozhovory. Naša krajina povedala všetko,“ uviedol Zelenskyj v nočnom príhovore k národu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Hlavné spravodajské riaditeľstvo ministerstva obrany (GUR) na Telegrame minulý týždeň informovalo, že Rusko by dokonca mohlo uskutočniť raketový útok na miesto počas falošného súdneho procesu a pokúsiť sa zvaliť vinu na Ukrajinu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt, Súdny proces, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj pohrozil Rusku a stanovil hranicu, za ktorou sú akékoľvek rokovania nemožné (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.