Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku

 Webnoviny  22. august 2022  71
Ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku

22.8.2022 (Webnoviny.sk) - Rusi v najbližších mesiacoch pravdepodobne nebudú schopní vyčleniť dostatok zdrojov na žiadnu útočnú operáciu a nebudú schopní dobyť ďalšie územia, pokiaľ sa veci nevyvinú „nepredvídateľným spôsobom". V najnovšom hodnotení to uvádza americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Zásadnejší vojenský problém


Inštitút informuje, že ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku, ktorú získali koncom júla.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Neschopnosť Rusov zúročiť predchádzajúce úspechy okolo Bachmutu a Avdijivky je príkladom zásadnejšieho ruského vojenského problému - neschopnosti premeniť taktické úspechy na operačné," uvádza ISW.

Ukrajinci majú dostatok času


Ruské sily podľa inštitútu sústavne nedokážu využiť taktické prielomy na manévrovanie do tylových oblastí alebo znefunkčnenie významnej časti ukrajinských obranných línií.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Preto neustále dávajú Ukrajincom čas, aby sa takticky stiahli z boja a obnovili obranné pozície, proti ktorým musia Rusi podnikať nové útoky.

ISW dodáva, že tento nedostatok pravdepodobne zabráni Rusku dosiahnuť výrazné územné zisky v najbližších mesiacoch, pokiaľ nenastanú zásadné zmeny na bojisku.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské útočné operácie na východe Ukrajiny pravdepodobne vyčerpali dynamiku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.