Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Zelenskyj: História dá všetko do poriadku. A budeme s plynom, svetlami, vodou a jedlom… a bez vás

 Webnoviny  12. september 2022  103  
Zelenskyj: História dá všetko do poriadku. A budeme s plynom, svetlami, vodou a jedlom… a bez vás

12.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj označil najnovšie ruské útoky na civilné ciele za „úmyselné a cynické". Bez prúdu podľa neho po útokoch boli Charkovská a Donecká oblasť, čiastočne stratili elektrinu aj Záporožia, Dnepropetrovsk a Sumy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Stále si myslíte, že nás dokážete zastrašiť, zlomiť, prinútiť nás k ústupkom? ... Chlad, hlad, tma a smäd pre nás nie sú také desivé a smrteľné ako vaše ,priateľstvo a bratstvo.‘ Ale história dá všetko do poriadku. A budeme s plynom, svetlami, vodou a jedlom... a bez vás," uviedol prezident a útoky na civilné ciele označil za teroristické.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Útoky sa odohrali v čase, keď Kyjev napreduje so svojou rýchlou protiofenzívou na východe Ukrajiny, ktorá vyhnala ruské sily z mnohých miest v oblasti.

Viac k témam: Charkov, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Zelenskyj: História dá všetko do poriadku. A budeme s plynom, svetlami, vodou a jedlom… a bez vás © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.