Štvrtok, 1. december 2022
Zamračené  0,5 °C
Mimoriadne správy

Rusi sa pomstili za úspechy ukrajinskej armády na fronte, zaútočili na civilnú infraštruktúru

 Webnoviny  12. september 2022  36
Rusi sa pomstili za úspechy ukrajinskej armády na fronte, zaútočili na civilnú infraštruktúru

12.9.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko zaútočilo na elektrárne a ďalšiu civilnú infraštruktúru na Ukrajine, čo spôsobilo na viacerých miestach rozsiahle výpadky. V niektorých regiónoch neskôr elektrinu obnovili.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBombardovanie spôsobilo masívny požiar v tepelnej elektrárni na západnom okraji mesta Charkov a zabilo najmenej jedného človeka. Mesto bolo v noci bez elektriny a podľa starostu Ihora Terechova to bola „pomsta ruského agresora" za úspechy ukrajinskej armády na fronte.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Útoky sa odohrali v čase, keď Kyjev napreduje so svojou rýchlou protiofenzívou na východe Ukrajiny, ktorá vyhnala ruské sily z mnohých miest v oblasti.

Viac k témam: Charkov, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi sa pomstili za úspechy ukrajinskej armády na fronte, zaútočili na civilnú infraštruktúru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.