Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Západ musí znižovať ruské schopnosti na preskupenie sa, vraví britský premiér Sunak

 Webnoviny  19. december 2022  53
Západ musí znižovať ruské schopnosti na preskupenie sa, vraví britský premiér Sunak

19.12.2022 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Rishi Sunak v pondelok povedal, že Západ by mal pracovať na znížení „schopnosti Ruska o preskupenie sa", keďže Moskva naďalej pokračuje vo svojej agresívnej vojne na Ukrajine. Ako príklad uviedol drony, ktoré Irán poskytuje Moskve.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Sunak vystúpil na samite Spoločných expedičných síl (JEF) v lotyšskej Rige. Tieto sily pod vedením Spojeného kráľovstva sú skupina 10 severoeurópskych národov, ktoré sú združené pre prípad hrozieb, aké momentálne predstavuje Rusko.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa prostredníctvom videospojenia prihovoril účastníkom a taktiež hovoril o iránskych bezpilotných lietadlách Šáhid, ktoré Rusko používa pri útokoch na Ukrajinu. Dodal, že pri ostatných nočných útokoch ich Rusko použilo dovedna 34. „Na útoky sa neustále používajú ruské rakety a iránske bezpilotné lietadlá,“ povedal Zelenskyj.

Irán priznal, že dodal Rusku bezpilotné lietadlá, ale trval na tom, že k obchodu došlo pred vojnou Moskvy proti Ukrajine. Sunak zdôraznil, že ekonomické dôsledky pre Rusko „musia byť naďalej vážne“.

Viac k témam: Britský premiér, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Západ musí znižovať ruské schopnosti na preskupenie sa, vraví britský premiér Sunak © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.