Streda, 1. február 2023
Zamračené  1,1 °C
Mimoriadne správy

Lukašenko po stretnutí s Putinom vyjadril nádej, že Západ bude počúvať hlas rozumu

 Webnoviny  19. december 2022  40
Lukašenko po stretnutí s Putinom vyjadril nádej, že Západ bude počúvať hlas rozumu

19.12.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidenti Ruska a Bieloruska Vladimir Putin a Alexander Lukašenko sa vo svojich verejných vyhláseniach po pondelňajšej schôdzke v Minsku vyhýbali zmienke o Ukrajine. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Putin v krátkych poznámkach uviedol, že Bielorusko je najbližším spojencom Ruska. Očakáva, že hodnota obchodu medzi oboma krajinami dosiahne tento rok rekordných 40 miliárd dolárov.

Lukašenko povedal, že napriek „niektorým drsným hrám" Bielorusko a Rusko nájdu odpovede na všetky hrozby. Vyjadril nádej, že Západ bude „počúvať hlas rozumu", aby mohol byť obnovený dialóg o bezpečnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Lukašenko spomenul aj ekonomické vzťahy a povedal, že „vďaka spolupráci sa Rusku a Bielorusku podarilo prekonať možné negatívne dôsledky tlaku sankcií".

Viac k témam: Bieloruský prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Lukašenko po stretnutí s Putinom vyjadril nádej, že Západ bude počúvať hlas rozumu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.