Štvrtok, 23. júl 2026
Mimoriadne správy
- Pri Moskve sa zrútila najmodernejšia ruská stíhačka Su-57, pilot sa katapultoval
- Útok nožom v Nemecku neprežil zamestnanec banky, páchateľa po rukojemníckej dráme zadržali
- Odvolaný ukrajinský minister obrany odmietol Zelenského ponuky, žiada návrat do funkcie
- Trump pohrozil Iránu tvrdou vojenskou odvetou za ďalšie útoky Húsíov na lode
- Zlatník zastrelil dvoch lupičov a skončil vo väzení. Prípad zjednotil taliansku krajnú pravicu
Vereščuková vyzvala Ukrajincov, aby sa na zimu nevracali domov pre poškodenú infraštruktúru. Túto zimu musíme prežiť, argumentuje
Webnoviny 26. október 2022 518
26.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská vicepremiérka a ministerka pre reintegráciu dočasne okupovaných území Iryna Vereščuková v utorok vyzvala Ukrajincov v zahraničí, aby sa počas najbližšej zimy nevracali domov.
Viac o téme: Vojna na Ukrajine
Argumentovala tým, že to pomôže predísť väčšej záťaži na ukrajinskú elektrickú sieť, ktorú výrazným spôsobom poškodili nedávne ruské útoky na energetickú infraštruktúru.
Podľa Vereščukovej sú výpadky elektriny veľmi vážne. „Musíme prežiť zimu, ale, žiaľ, elektrické siete neprežijú. Chápeme, že situácia sa bude len zhoršovať a túto zimu musíme prežiť,“ povedala Vereščuková v ukrajinskej televízii.
Viac k témam: energetická kríza, rusko-ukrajinský konflikt, Výpadok elektrickej energie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vereščuková vyzvala Ukrajincov, aby sa na zimu nevracali domov pre poškodenú infraštruktúru. Túto zimu musíme prežiť, argumentuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ako predísť pľuzgierom a odreninám pri dlhých behoch
Na pomoc ľuďom po zemetrasení vo Venezuele vyzbierali Slováci už viac ako stotisíc eur
Ako predĺžiť životnosť turistickej obuvi? Správne čistenie a impregnácia