Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  3,2 °C
Mimoriadne správy

Vereščuková vyzvala Ukrajincov, aby sa na zimu nevracali domov pre poškodenú infraštruktúru. Túto zimu musíme prežiť, argumentuje

 Webnoviny  26. október 2022  61
Vereščuková vyzvala Ukrajincov, aby sa na zimu nevracali domov pre poškodenú infraštruktúru. Túto zimu musíme prežiť, argumentuje

26.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská vicepremiérka a ministerka pre reintegráciu dočasne okupovaných území Iryna Vereščuková v utorok vyzvala Ukrajincov v zahraničí, aby sa počas najbližšej zimy nevracali domov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Argumentovala tým, že to pomôže predísť väčšej záťaži na ukrajinskú elektrickú sieť, ktorú výrazným spôsobom poškodili nedávne ruské útoky na energetickú infraštruktúru.

Podľa Vereščukovej sú výpadky elektriny veľmi vážne. „Musíme prežiť zimu, ale, žiaľ, elektrické siete neprežijú. Chápeme, že situácia sa bude len zhoršovať a túto zimu musíme prežiť,“ povedala Vereščuková v ukrajinskej televízii.

Viac k témam: energetická kríza, rusko-ukrajinský konflikt, Výpadok elektrickej energie
Zdroj: Webnoviny.sk - Vereščuková vyzvala Ukrajincov, aby sa na zimu nevracali domov pre poškodenú infraštruktúru. Túto zimu musíme prežiť, argumentuje © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.