Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Ruské helikoptéry na Ukrajine nemôžu podľa Britov primerane podporovať vojakov, sú opotrebované a míňa sa im munícia

 Webnoviny  25. október 2022  31
Ruské helikoptéry na Ukrajine nemôžu podľa Britov primerane podporovať vojakov, sú opotrebované a míňa sa im munícia

25.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ruské sily nemôžu poskytovať primeranú vzdušnú podporu v blízkosti frontovej línie, pretože ich útočné helikoptéry sú opotrebované po zásahoch ukrajinských systémov protivzdušnej obrany a ich delostrelecká munícia sa míňa.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedlo ministerstvo obrany Spojeného kráľovstva.

Viac o téme: Vojna na UkrajineBriti tvrdia, že ruskí velitelia sa pravdepodobne čoraz viac uchyľujú k vykonávaniu vysokorizikových misií útočných helikoptér ako jednej z mála dostupných možností na poskytnutie podpory vojakom v boji.

Rusko od 24. februára stratilo najmenej 23 útočných vrtuľníkov Ka-52 HOKUM, čo predstavuje viac ako 25 % ich flotily, ktorá je v prevádzke.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ruské helikoptéry na Ukrajine nemôžu podľa Britov primerane podporovať vojakov, sú opotrebované a míňa sa im munícia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.