Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Útoky proti Chersonu zabili jedného civilistu a troch zranili, Rusi vystrelili proti oblasti takmer 600 projektilov z delostrelectva

 Webnoviny  18. november 2023  250  
Útoky proti Chersonu zabili jedného civilistu a troch zranili, Rusi vystrelili proti oblasti takmer 600 projektilov z delostrelectva

18.11.2023 (SITA.sk) - Jeden ukrajinský civilista prišiel o život a ďalší traja utrpeli zranenia pri útokoch, ktoré počas uplynulého dňa podnikli ruskí vojaci proti Chersonskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje gubernátora oblasti Oleksandra Prukudina.

Gubernátor dodal, že ruská armáda proti oblasti vystrelila 577 projektilov z delostrelectva, mínometov, tankov, granátometov, bezpilotných lietadiel a stíhačiek. Na mesto Cherson Rusi za uplynulý deň zaútočili 26-krát.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Chersonská oblasť, civilné obete, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Útoky proti Chersonu zabili jedného civilistu a troch zranili, Rusi vystrelili proti oblasti takmer 600 projektilov z delostrelectva © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.