Piatok, 8. december 2023
Jasno  -5 °C
Mimoriadne správy

V Pásme Gazy čiastočne obnovili telefónne a internetové služby po dodaní paliva na naštartovanie generátorov

 Webnoviny  18. november 2023  193  
V Pásme Gazy čiastočne obnovili telefónne a internetové služby po dodaní paliva na naštartovanie generátorov

18.11.2023 (SITA.sk) - V Pásme Gazy čiastočne obnovili telefónne a internetové služby po dodaní paliva na opätovné naštartovanie generátorov, ktoré poháňajú elektrické siete.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Uviedla to palestínska telekomunikačná spoločnosť Paltel. Čiastočné obnovenie internetového pripojenia v Pásme Gazy potvrdila aj organizácia NetBlocks, ktorá monitoruje slobodu internetu.

Izrael v piatok súhlasil s tým, že každý deň vpustí do pásma Gazy dve cisternové nákladné autá so 60-tisíc litrami paliva. Predstaviteľ ministerstva zahraničných vecí USA uviedol, že 10-tisíc litrov paliva denne sa použije na napájanie telekomunikačnej siete Pásma Gazy.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Pôvodne Izrael úplne zakázal vstup paliva do Gazy, pretože sa obával, že ho môže pre svoje vojenské účely zhabať militantná palestínska organizácia Hamas.

Viac k témam: humanitárne potreby, Izraelsko-palestínsky konflikt, Palivo, Pásmo Gazy, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - V Pásme Gazy čiastočne obnovili telefónne a internetové služby po dodaní paliva na naštartovanie generátorov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.