Pondelok, 11. december 2023
Mrznúci dážď  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Prehru Rusov vo vojne si želá až 85 percent Fínov, Rusko by malo podľa nich aj kompenzovať obnovu Ukrajiny

 Webnoviny  18. november 2023  191  
Prehru Rusov vo vojne si želá až 85 percent Fínov, Rusko by malo podľa nich aj kompenzovať obnovu Ukrajiny

18.11.2023 (SITA.sk) - Až 85 percent Fínov si želá, aby Rusko prehralo vojnu na Ukrajine a stiahlo svoju armádu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Úplne s tým súhlasí 57 percent Fínov a čiastočne 28 percent. Ako informuje web Ukrajinská pravda, vyplýva to z prieskumu Fínskeho obchodného a politického fóra.

Takmer rovnaký podiel fínskych respondentov (84 %) sa domnieva, že Ukrajina by mala znovu získať územia okupované Ruskom a 80 percent je presvedčených, že Ukrajina by mala znovu získať aj polostrov Krym. Za stíhanie osôb zodpovedných za vojnové zločiny na Ukrajine je 90 percent Fínov a viac ako 80 percent súhlasí s tým, že Rusko by malo kompenzovať obnovu Ukrajiny.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, obnova Ukrajiny, okupované územia, prieskum vo Fínsku, ruské vojnové zločiny, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Prehru Rusov vo vojne si želá až 85 percent Fínov, Rusko by malo podľa nich aj kompenzovať obnovu Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.