Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Kyjev odrazil 12 útokov na východnom brehu rieky Dnipro, Ukrajinci spôsobujú Rusom výrazne straty na životoch a technike

 Webnoviny  19. november 2023  140  
Kyjev odrazil 12 útokov na východnom brehu rieky Dnipro, Ukrajinci spôsobujú Rusom výrazne straty na životoch a technike

19.11.2023 (SITA.sk) - Námorná pechota a ďalšie zložky ukrajinskej armády naďalej držia pozície na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


V piatok Ukrajinci v tomto regióne odrazili dvanásť ruských útokov a upevňujú si svoje pozície. Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje vyjadrenie ukrajinského generálneho štábu na Facebooku.

Ukrajinské sily podľa generálneho štábu podnikajú útočné operácie južne od mesta Bachmut v Doneckej oblasti a v smere na Melitopoľ v Záporožskej oblasti, pričom Rusom spôsobujú straty na životoch a technike.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – november 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Chersonská oblasť, Dnipro, donecká oblasť, Melitopoľ, ruské útoky, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Záporožie
Zdroj: SITA.sk - Kyjev odrazil 12 útokov na východnom brehu rieky Dnipro, Ukrajinci spôsobujú Rusom výrazne straty na životoch a technike © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.