Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ukrajinská zbraň s dlhým doletom zasiahla cieľ vzdialený 700 kilometrov, oznámil Zelenskyj

 Webnoviny  31. august 2023  131  
Ukrajinská zbraň s dlhým doletom zasiahla cieľ vzdialený 700 kilometrov, oznámil Zelenskyj

31.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajina má domáce zbrane so schopnosťou zasiahnuť ciele vzdialené stovky kilometrov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Zbraň ukrajinskej výroby s dlhým doletom zasiahla cieľ vzdialený 700 kilometrov, oznámil vo štvrtok prezident Volodymyr Zelenskyj. O úspechu ho podľa príspevku na platforme Telegram informovalo ministerstvo strategických priemyselných odvetví. Informuje o tom spravodajský portál Ukrajinská pravda.

Zelenskyj na Telegrame tiež uviedol, že si vo štvrtok okrem iného vypočul aj hlásenie velenia o situácii na bojisku, obranných a ofenzívnych akciách. Ministerstvo obrany ho zase informovalo o príjme zbraní a munície, pričom zdôraznil, že potrebujú veľkú dávku obrnených prostriedkov na zdravotnú evakuáciu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Munícia, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinské ministerstvo obrany, Ukrajinský prezident, Zbrane, zbrane dlhého doletu
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinská zbraň s dlhým doletom zasiahla cieľ vzdialený 700 kilometrov, oznámil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.