Pondelok, 11. december 2023
Slabý dážď  0 °C
Mimoriadne správy

Britská firma BAE Systems bude v Ukrajine vyrábať húfnice štandardu NATO, ide o „veľmi silný signál“

 Webnoviny  31. august 2023  146  
Britská firma BAE Systems bude v Ukrajine vyrábať húfnice štandardu NATO, ide o „veľmi silný signál“

31.8.2023 (SITA.sk) - Britská zbrojárska firma BAE Systems otvorila kanceláriu na Ukrajine a chystá sa v krajine vyrábať húfnice L119 kalibru 105 milimetrov, ktoré patria do štandardnej výzbroje Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO). Informuje o tom web Ukrajinská pravda, ktorý cituje ukrajinského ministra pre strategické odvetvia Oleksandra Kamyšina. Dohodu o partnerstve podpísali v stredu v Kyjeve.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Kamyšin označil takúto spoluprácu za „veľmi silný signál“. „Napriek tomu, že nepriateľ denne podniká raketové útoky a rozsiahle vojenské operácie, je spoločnosť BAE Systems pripravená tu pracovať, bok po boku s nami. Takáto spolupráca je na sto percent prospešná pre obe strany,“ povedal minister.

Ukrajinská armáda už v súčasnosti používa zbrane z produkcie spoločnosti BAE Systems, a to delostrelecké systémy M777 a L119, samohybné húfnice M109, bojové vozidlá pechoty CV-90 a Bradley a tanky Challenger.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Húfnica, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, tanky Challenger 2, Zahraničie, Zbrojárstvo
Zdroj: SITA.sk - Britská firma BAE Systems bude v Ukrajine vyrábať húfnice štandardu NATO, ide o „veľmi silný signál“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.