Streda, 17. august 2022
Jasno  19,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci salvovým raketometom zničili sklad ruskej armády v Chersonskej oblasti

 Webnoviny   1. august 2022  31
Ukrajinci salvovým raketometom zničili sklad ruskej armády v Chersonskej oblasti

1.8.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinská armáda uviedla, že útokom salvovým raketometom spôsobila podstatné škody skladu ruských síl v Chersonskej oblasti.

Poradca šéfa civilno-vojenskej administratívy Chersonskej oblasti Serhij Chlan pre ukrajinskú televíziu povedal, že „včera bol na okraji mesta Skadovsk zničený ďalší sklad munície a vojenského vybavenia, ktoré nepriateľ dopravil z Krymu".

Viac o téme: Vojna na UkrajineMesto Skadovsk sa nachádza na pobreží Čierneho mora približne 80 kilometrov od najbližšej ukrajinskej frontovej pozície. Informuje o tom portál cnn.com.

„Bodom obratu vo vojenských operáciách v chersonskom smere nastal pred viac ako dvomi týždňami vďaka systému HIMARS, ktorý nám umožnil začať likvidáciu skladov v zázemí nepriateľa," dodal Serhij Chlan.

Viac k témam: raketový systém HIMARS, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajinci salvovým raketometom zničili sklad ruskej armády v Chersonskej oblasti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.