Pondelok, 8. august 2022
Oblačno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Európska únia poskytla makrofinančnú pomoc Moldavsku, pomôže mu sumou 50 miliónov eur

 Webnoviny   1. august 2022  24
Európska únia poskytla makrofinančnú pomoc Moldavsku, pomôže mu sumou 50 miliónov eur

1.8.2022 (Webnoviny.sk) - Európska únia v pondelok uvoľnila makrofinančnú pomoc (MFA) Moldavsku v sume 50 miliónov eur. Pomoc tvoria dlhodobé úvery za zvýhodnených podmienok v objeme 35 miliónov eur a dary v sume 15 miliónov eur.

Je to prvé vyplatenie financií v rámci novej MFA pre Moldavsko, ktorá nadobudla účinnosť 18. júla tohto roka a bude trvať dva a pol roka. Informovala o tom v pondelok Európska komisia (EK) na svojej internetovej stránke.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šoky vyplývajúce z brutálnej ruskej agresie proti Ukrajine silno pociťuje Moldavsko, ktoré prejavilo obrovskú solidaritu voči Ukrajincom hľadajúcim bezpečie. A dnešné uvoľnenie pomoci je ďalším znakom solidarity Európskej únie s Moldavskom, ktoré je teraz kandidátom na členstvo v našom spoločenstve demokracií," uviedol eurokomisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni.

Budeme naďalej Moldavsko podporovať spoločne s našimi medzinárodnými partnermi s cieľom prekonať krízu a vytvoriť podmienky pre budúcu prosperitu a stabilitu," dodal eurokomisár.

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Európska únia poskytla makrofinančnú pomoc Moldavsku, pomôže mu sumou 50 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.